2009. gadā noritēja Vecpilsētas laukuma pārbūve, kas 2010. gada vasarā tika pabeigta. Pašlaik Vecpilsētas laukums ir Jēkabpils pilsētas sirds, pie kura atrodas Tautas nams, Jēkabpils tūrisma informācijas centrs, kafejnīcas un veikali. No bijušā autoostas laukuma tas būs kļuvis par pastaigu, atpūtas vietu, kur uzmanību piesaistīs vairāki interesanti objekti.

Projekts tapis sadarbībā ar arhitektu Ivaru Šļivku.

 

Vides dizaina objekts "SVARI"

 

Vecpilsētas laukums sākotnēji ir veidojies kā tirgus laukums. Kā liecība par šo faktu laukumā atrodas svari. Tie ir metāla un kompozītmateriālu veidola stilizēti svari, kuros var nosvērties gan kilogramos, gan senajās mērvienībās – mārciņās.

Vides dizaina objekts "PUMPIS"

 

Katrā tirgus laukumā atrodas arī aka. Par to liecina ieraksts 1930. gada Jēkabpils pilsētas īpašumu sarakstā – ūdens pumpis. Vecajā akas vietā izveidots stilizēts pumpis, kurš arī reāli darbojas. Ūdens baseiniņā var arī iemest monētas „uz atgriešanos”.

 Vides dizaina objekts "PILSĒTAS STĀSTS"

Laukuma dienvidu daļā pie piemiņas ozola atrodas kompozīcija „Pilsētas stāsts”. To veido metāla plākšņu figūras ar uzdrukātām fotogrāfijām. "Pilsētas Stāsta" dalībnieki ir reāli cilvēki, kas kādreiz ir dzīvojuši pilsētā. Šīs fotogrāfijas ir ņemtas no Jēkabpils muzeja fondiem, palielinātas un izvietotas šeit, lai dzīvotu savu otru dzīvi nu jau Vecpilsētas laukumā.