Uzņēmums "PLATPIRS" ir dibināts 1993.gadā. Tajā laikā tas apmierina strauji augošo pieprasījumu pēc interjera un vides dizaina priekšmetiem – top metāla sienas restorānam „Vincents”, iekārtojums džinsu veikalam „HIS”, interjers bāram „Bermuda trīsstūris”, grīda Hondas salonam, kā arī metāla kāpnes un žogi privātmājām.

 

Tiek strādāts pie ražošanas līniju izveides – top lampas, krēsli un gultas. Pazīstamas ir gultu sērijas -  „Melita”, „Veronika”, „Anna”, „Antra”. Katras gultas galvgalis tiek greznots ar dekoru – kaltām kallu lapām, jūgendstila ziediem, nerūsējošā tērauda rakstiem ar zeltījumu un emalju. Ēdnīcām tiek ražoti galdiņi un metāla krēsli ar koka sēdēm. Arī ārzemju pārstāvji intersējas par uzņēmuma produkciju un Vācijas katalogi „OTTO” un „HAINE” pasūta lampas; tiek izgatavoti reprezentācijas priekšmeti – svečturi un kastītes.

 

 

21. gadsimta sākumā kopīgi ar scenogrāfu Ivaru Noviku tiek veidotas dekorācijas operas izrādēm „Sidraba šķidrauts”, „No rozes un asinīm” un „Pīķa dāma”. Izveidojas laba sadarbība ar interjera un vides dizianeriem, arhitektiem, scenogrāfiem.

2003. gadā uzņēmums tiek iekļauts LURSOFT un "Dienas Bizness" visstraujāk augošo uzņēmumu sarakstā "Gazele".

2006. gadā kalto un tapsēto mēbeļu komplektu iznomā Latvijas televīzijas radošā komanda, filmējot seriāla „Neprāta cena” pirmo daļu.

 

Līdz tam uzkrātā pieredze no 2002. gada tiek ievirzīta strūklaku projektēšanā un izgatavošanā. Top pirmā strūklaka „Dzirnakmeņi” jaunajam Rīgas rātsnamam.

Ar produktu "strūklaka-glezna" dizainers 2006. gadā piedalās Europe Design projektā "Gateway to Japan". 2005. gadā strūklaka „Kāpu priede” saņem Grand Prix, bet 2011. gadā strūklaka „Buru laiva”  gūst atzinību konkursā „Gada balva dizainā”. Uzņēmums kļūst par vadošo vides un interjera diziana strūklaku projektētāju un izgatvotāju Latvijā.

Kopumā uzņēmumā pēdējo gadu laikā „no skices līdz gatavam projektam” realizēti vismaz 75 nozīmīgi projekti – strūklakas, dekori, skulptūras, kamīni un interjera priekšmeti.