Cilvēks un  ūdens.Mūsdienu dzīves ritms liek cilvēkam nemitīgi atrasties saspringtā stāvoklī – kā fiziski, tā emocionāli. Līdz ar to mēs nepārtraukti saskaramies ar nepieciešamību kompensēt spriedzes radītās sekas. Mums katram ir savs veids, kā to panākt, bet diez vai kāds apstrīdēs faktu, ka ūdens ir cilvēka veselības un enerģijas avots. Ūdens čalošana nes prātam mieru un līdzsvaru, bet sirdij  -  baudījumu un prieku. Kopš seniem laikiem cilvēki ir novērojuši ūdens labvēlīgo ietekmi uz cilvēka organismu - ne velti ezeri, strauti un strūklakas ir neatņemami paradīzes atribūti visās pasaules reliģijās.

 

Strūklakas parasti ir cilvēku pulcēšanās vietas – krītošās ūdens strūklas rada prieka un miera gaisotni, liekot pazust visam negatīvajam. Pat kārtības pārkāpumi strūklakām piegulošā teritorijā notiek krietni retāk, nekā citās vietās! Līdz ar to šis čalojošais brīnums pilnībā attaisno sevī ieguldītos līdzekļus, dāvājot skaistumu videi, prieku un veselību cilvēkiem.

Strūklaka ir veselības avots: mazās ūdens daļiņas attīra gaisu no putekļiem vairākus desmitus metru sev apkārt, jonizē gaisu, sniedz veldzējošu svaigumu karstajā dienā. Gaiss strūklakas apkārtnē vienmēr ir svaigs, ūdens čala un gaismas spēle plūstošā ūdenī liek aizmirst par ikdienas raizēm, atbīdot tās otrajā plānā. Tāpēc mūsdienās strūklakas ir kļuvušas par pilsētu, atpūtas kompleksu un viesnīcu vizītkartēm.

Strūklaku vēsture

 
 

Jau civilizācijas pirmsākumos meistari centās ietērpt ūdens plūsmu greznā akmenī vai izveidot neatkārtojamu rakstu no ūdens strūklām. Seno ēģiptiešu, inku, grieķu un romiešu dekoratīvās strūklakas un baseinus varam saukt par mūsdienu strūklaku un baseinu prototipiem. Senos laikos strūklakas veidoja kā privātos vai publiskos dzeramā ūdens avotus.

 
 

Vēlāk zaļo apstādījumu, strūklaku ūdens plūsmu un skulptūru apvienošana kļuva par veidu, kā radīt neatkārtojamus mākslinieciskos risinājumus arhitektūrā.  Strūklaka kā pēc burvju nūjiņas mājiena pārvērš parku, pilsētas skvēru vai piemājas dārzu! Plūstošā ūdens rotaļa atdzīvina jebkuru arhitektonisko kompozīciju.

Skaista strūklaka ne vienmēr prasa daudz vietas. Var uzbūvēt strūklaku iekštelpās ūdenskrituma veidā, kas krīt lejā pa stiklu/spoguli vai granīta plakni.