Daudziem no mums ir atmiņas, kas saistās ar strūklakām – jautras, priecīgas, romantiskas, dažreiz – sentimentālas un mazliet skumjas. Strūklakas praktiski vienmēr izraisa cilvēkos spilgtas, pozitīvas emocijas. Tās kļūst par iemīļotām satikšanās vietām, tūristu apmeklējumu „Mekām”, čalojošām „krājkasītēm”, kur tiek mestas monētas „uz atgriešanos” – lai atnākt pie strūklakas vēlreiz un lai atkal izbaudīt patīkamos mirkļus.

 

Protams, ka atgriezties gribas pie sakoptām, tīrām un strādājošām strūklakām. Diemžēl salīdzinoši bieži nākas redzēt strūklaku konstrukcijas, kuru ārējais izskats un tehniskais stāvoklis prasa pamatīgus uzlabojumus. Vislabāk tas ir redzams strūklakām, kuras atrodas publiskajos parkos un dārzos.

Laiks neizbēgami atstāj savu atzīmi it visā – gan skaistumā, ko ir radījusi daba, gan krāšņumā, ko ir veidojis cilvēks. Tāpēc neatkarīgi no tā, cik rūpīgi strūklaka tikusi kopta – agri vai vēlu jautājums par tās remontu un rekonstrukciju aktualizējas.

 

Mūsdienās pilsētu pārvalžu speciālisti, par laimi, saprot, cik liela nozīme ir parku un ielu izskatam viņu pārvaldītajās pilsētās – tam, kas rada skaistuma un komforta gaisotni ne tikai sadzīviskajā (infrastruktūras), bet arī – psiholoģiskajā (emocionālās gaisotnes) līmenī. Ja iet runa par pilsētas koptēla radīšanas procesu, tās identitātes izcelšanu, strūklakas ir šī tēla būtiski elementi. 

 

Protams, mēs visi atceramies strūklakas vai pat strūklaku kompleksus, kurām jau sen ir piešķirts arhitektūras pieminekļu statuss un kuras priecē cilvēkus ne vienu gadsimtu vien. Bet – diez vai šīs konstrukcijas ir atnākušas līdz mums uz mata tiesu tādas pašas, kādas tās ir bijušas radīšanas brīdī, līdz pat pēdējam elementam.  Ar lielu pārliecību var apgalvot, ka jautājums par to, kā uzturēt un restaurēt strūklakas ārējo daļu un tās tehnoloģisko saturu ir bijis aktuāls strūklaku īpašniekiem no šādu konstrukciju radīšanas brīža.

 

Ko nozīmē – veikt strūklakas remontu? Diezgan bieži tas nozīmē – izpildīt salīdzīnoši vienkāršus darbus. Piemēram, veikt filtru maiņu, vai – ielikt jaunus prožektorus. Iespējams, nāksies veikt kaut ko sarežģītāku – cauruļvada remontu vai sūkņu maiņu. Bet var būt nepieciešams arī pilns darbu klāsts – sākot no pilnīgas slēpto komunikāciju maiņas beidzot ar  strūklakas baseina pilnu restaurāciju.

Savas specifikas dēļ strūklakas prasa savlaicīgu remontu un atjaunošanas darbu veikšanu daudz vairāk, nekā jebkura cita veida konstrukcijas.  Nekas cits tik ļoti nekrīt acīs un tik lielā mērā nebojā apkārtējo ainavu, kā nestrādājoša, drupoša, piemēslota strūklaka.

 

Pie tam rekonstrukcijas darbus prasa ne tikai tās strūklakas, kuru vecums ir mērojams trijos ciparos. Bieži vien pamatīgi atjaunošanas un remonta darbi ir nepieciešami arī „gados jaunākām” strūklakām, kas tapa pagajušā gadsimta 60-80 gados. Minētā perioda celtniecība paredzēja tipveida celtņu izbūvi – vienveidīgas mājas un ielas, kā arī – viss, kas šajās ielās bija redzams, ieskaitot strūklakas, arī ir bijis vienveidīgs.

Celtniecība, kas padomu laikos bija ļoti lielā mērā „tipveida process”, padarīja pilsētas līdzīgas viena otrai. Līdzīgas bija ne vien dzīvojamās mājas un sabiedriskās ēkas, bet arī – strūklakas, it sevišķi tās, kas bija celtas mazajās pilsētās.

 

Nevar nepieminēt vēl vienu faktu - neskatoties uz mūsdienu sasniegumiem celtniecības materiālu ražošanas jomā, pagaidām tomēr nav izdevies pārvarēt laika radīto ietekmi uz tiem. Betons drūp, krāsa lobās nost, metāls rūsē. Pat granīts un marmors, neskatoties uz ļoti augstu izturības pakāpi, ar laiku prasa atjaunošanu. Tomēr materiālu nodilums nebūt nenozīmē, ka pēc kāda laika vecās strūklakas vietā automātiski ir jāceļ jauna. Objekts, kas vairākus gadus ir godam kalpojis pilsētas iedzīvotājiem, un kas daudziem no tiem noteikti saistās ar jaukiem un romantiskiem dzīves mirkļiem, ir atjaunojams kā tehnoloģiski, tā arī vizuāli.

Rekonstrukcijas process ietver sevī  ļoti daudzveidīgus darbus – sākot no sūkņu un apgaismojuma maiņas un beidzot ar papildus sprauslu uzstādīšanu. Starp citu, papildus sprauslas bieži vien ļauj būtiski uzlabot strūklakas ārējo izskatu, padara to pievilcīgāku.

 

Kā jau iepriekš bija minēts, strūklakas remonts var kļūt aktuāls dažādu iemeslu dēļ. Tie var būt iekšējās apdares bojājumi, ūdensapgādes un filtrācijas sistēmu nodilums un bojājumi, problēmas ar hidroizolāciju.

Pat ja jūsu strūklakai ir radušās visas augstākminētās problēmas – tā nav traģēdija. Strūklakas remonts un restaurācija uz Jums izdevīgiem noteikumiem – Jūsu rīcībā. Mēs piedāvājam pilnu pakalpojumu klāstu, kas atbrīvos Jūs no nepieciešamības tērēt savu laiku, meklējot materiālus un aprīkojumu. Mēs atbrīvosim Jūs arī no rūpēm par transportu, jo visu nepieciešamo piegādāsim paši – Jums atliks tikai pieņemt mūsu darbu.

 

Bet varbūt Jums – speciālistam, kas ir atbildīgs par pilsētas vides komfortu un  skaistumu, vai Jums, privātās teritorijas īpašniekam, radās doma papildināt esošo strūklaku ar jaunām iespējām – skaistu gaismas risinājumu vai skaņas pavadījumu? Tādā gadījumā mēs varam piedāvāt Jums dažādus un oriģinālus risinājumus.

Laiks ir nežēlīgs – nepielūdzams savā ritējumā, un strūklakas rekonstrukcija bieži vien ir vienīgais iespējamais veids, kā atgriezt objektam pievilcīgu izskatu un darbotiesspēju.

Pats svarīgākais ir, lai atjaunošanas process, kā arī visi veicamie tehnoloģiju maiņas un remonta darbi tiktu veikti ar profesionāļu palīdzību.