Strūklaku dizains - ieguvumi.


Skaista strūklaka ir sarežģīta vairāku sastāvdaļu simbioze. Pumpji, kontūras, pārejas maģistrāles, apgaismošanas un elektrifikācijas iekārtas – visam ir jādarbojas nevainojami saskaņotā ritmā. Un pati galvenā sastāvdaļa, bez kuras nav iespējams iedomāties labu strūklaku – tā ir mīlestība pret savu darbu. Jo kvalitatīvi uzbūvēta strūklaka – tas ir vairāku cilvēku kopdarbs. Dizaineri, arhitekti, inženieri, celtnieki, apdares meistari, montāžnieki – tie visi rūpējas, lai strūklaka būtu tieši tāda, kādu to ir iedomājies pasūtītājs un lai tā nestu prieku un baudu, nevis problēmas un raizes. Un no tā, cik ļoti cilvēki, kas dara darbu, mīl to un ar to lepojas, ir atkarīgs gala rezultāts.

Uzcelt skaistu un kvalitatīvu strūklaku nemaksā lēti. No izvēlētā iekārtas risinājuma, apgaismojuma jaudas ir atkarīgs, vai strūklaka izmaksās divus vai divdesmit tūkstošus latu. Tāpēc, ieguldot naudu strūklakas celtniecībā, pasūtītājam būtu jāvēršas pie profesionāļiem, kuriem šis darbs ir sirdslieta. Necentieties ietaupīt uz kvalitātes rēķina, paļaujoties uz šķietamo piedāvāto pakalpojumu lētumu. Ne velti britiem jau izsenis ir teiciens: „Es neesmu tik bagāts, lai pirktu lētu preci”.

Strūklaku izveide pašu spēkiem - riski.


Pēdējos desmit gados ir pieaudzis pieprasījums pēc jaunu strūklaku izveides un vēsturisku strūklaku restaurācijas pakalpojumiem. Šis tirgus Baltijā vēl ir ļoti jauns, tāpēc pasūtītājam ik pa laikam nākas saskarties ar zemu kompetences līmeni šo pakalpojumu sniedzēju vidū. Gadās, ka pārdevējam nav ne mazāko zināšanu, kā tiek būvētas strūklaku bļodas un montēts aprīkojums. Cilvēki uzskata, ka pietiek no ražotāja iepirkt sprauslas, prožektorus un sūkņus, saņemt aptuveno iekārtas montāžas shēmu un sākt būvēt jebkuras sarežģītības pakāpes strūklaku. Tomēr bieži vien no ražotāja tiek nopirkta tikai tā iekārtu daļa, kas „ atrodas aisberga augšgalā”. Kā rezultāts – pēc pāris mēnešiem strūklakas darbībā parādās traucējumi: pārstāj darboties sprauslas (ja tādas tiek ieliktas, jo bieži vien celtnieki, lai ieekonomētu, modelē ūdens strūklas ar cauruļu gabaliem un āmuru); sāk tecēt strūklaku bļodas; „zied” ūdens; bojājas pumpji; rūsē caurules. Šādā situācijā ir grūti runāt par estētisku baudu, nemaz nepieminot garos skaidrošanās procesus ar strūklakas veidotājiem.

 

Atcerieties, strūklaka, kā jebkurš cits mehānisms, nav mūžīga. Nezaudējiet atgriezenisko saiti ar izpildītāju, griezieties pēc palīdzības, profilaktiskās apkopes, servisa pakalpojumiem. Profesionālais izgatavotājs vienmēr skaidri norāda garantijas termiņus, profilaktiskās apkopes nosacījumus, kā arī palīdz restaurēt un atjaunot jau esošās strūklaku iekārtas.